Hydroizolacje

KEMPEROL BR

Jednolita izolacja do mostów i stropów otwartych parkingów

KEMPEROL BR jest trójskładnikową, włókniną zbrojoną izolacją na bazie żywic poliestrowych (UP). Został specjalnie opracowany do wysokich wymogów - (na mosty i parkingi). Ten sprawdzony SYSTEM pewnie zabezpiecza konstrukcje budownictwa drogowego przed niszczeniem wywołanym woda lub korozja. KEMPEROL BR może być położony pod asfalt, płyty albo bruk, a także rozłożony na beton lub stary asfalt i pokryty kolorowa posypka kwarcowa. Także rozlewanie rozgrzanego do 250 °C asfaltu nie obniża skuteczności izolacji. Nawet przy ewentualnie powstających do szer. 2 mm rys na betonie, elastyczność materiału zapewnia jego funkcjonowanie. KEMPEROL BR został zakwalifikowany do klasy W3 wg. wytycznych ETAG 005.

KEMPEROL V 210

Wieloletnio sprawdzona izolacja V 210

KEMPEROL V 210 jest płynnym, trójskładnikowym i zbrojonym włókniną środkiem izolacyjnym. KEMPEROL V 210 dokładnie dopasowuje się do istniejących kształtów. Izolacja ta gwarantuje długowieczne zabezpieczenie w różnych miejscach, takich jak; attyki, parapety zewnętrzne, świetliki dachowe, wywietrzniki, zabezpieczenia, odgromniki i inne przeloty. Wszystkie te elementy zostana jednolicie połączone z cala powierzchnia. KEMPEROL V 210 został sprawdzony wg. wytycznych ETAG 005 i zakwalifikowany do klasy W3. Wyrób ten jest pod ciągła kontrola jakości z zewnątrz jak i wewnątrz przez firmowe laboratorium. KEMPEROL V 210 jest także sprawdzony wg. wytycznych FLL i zakwalifikowany jako izolacja odporna na przebijanie się korzeni. Znakomicie nadająca się na dachy zielone. To płynne tworzywo sztuczne może być uniwersalnie zastosowane na; dachach płaskich, wieżach przekaźnikowych, zabytkach, zadaszonych gankach, fontannach, na nowych obiektach, jak również przy remontach.

KEMPEROL 1K-PUR

Nieskomplikowana izolacja – rozprowadzana bezpośrednio z pojemnika

Duża zaleta środka KEMPEROL 1K-PUR jest jego ekonomiczność, polegająca na prostym i szybkim rozprowadzaniu. Ten jednoskładnikowy środek izolacyjny rozprowadza się bezpośrednio z pojemnika na podłoże. To płynne tworzywo sztuczne na bazie poliuretanu (PUR) wiąże dzięki wilgotności powietrza. Tworzywo to zbrojone jest specjalna włóknina i nadaje się szczególnie do izolacji na małych i ciasnych powierzchniach jak: balkony, tarasy czy różne elementy na dachach. Do szybkiego, prostego i pewnego zaizolowania świetlików, odpływów i wywinięć na powierzchnie pionowe jest płynne tworzywo sztuczne pod hasłem „izolacja jednolita” idealnym rozwiązaniem. KEMPEROL 1K-PUR został sprawdzony wg. wytycznych ETAG 005 i zakwalifikowany do klasy W3.

KEMPEROL 2K-PUR

Izolacja wolna od rozpuszczalników

Specjalnie do stosowania w obiektach gdzie niepożądane są rozpuszczalniki, wynaleziono dwuskładnikowa i zbrojona włóknina izolacje KEMPEROL 2K-PUR. Ten wolny od rozpuszczalników system na bazie poliuretanu (PUR) może być stosowany zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń. KEMPEROL 2K-PUR jest idealnym materialem izolującym na dachy, balkony etc. w szkołach, przedszkolach, szpitalach i innych pomieszczeniach. Nawet podczas wylewania tego tworzywa nie trzeba wyłaczac wentylacji czy klimatyzacji. Dalszym typowym miejscem zastosowania są stropy otwartych parkingów piętrowych. Ponieważ KEMPEROL 2K-PUR przez krótki czas znosi temp. do 250 °C może być zastosowany pod rozlewany asfalt. KEMPEROL 2K-PUR został zakwalifikowany do klasy W3, wg. ETAG 005.

KEMPEROL AC

Szybko wiążąca izolacja i nawierzchnia do wewnątrz i na zewnątrz obiektu

Ten dwuskładnikowy SYSTEM KEMPEROL AC można stosować wg. wyboru, jako izolacje (z włókniną), albo jako nawierzchnie (grubowarstwowa z domieszka kwarcu). Jest to środek bazujący na szybko wiążącej polimeryzowanej żywicy metakrylanu metylu (PMMA). Dzięki KEMPEROLOWI AC możliwa jest renowacja balkonu w ciagu jednego dnia. Począwszy od zagruntowania, poprzez izolowanie aż do wyłożenia nawierzchni. Zbrojony włóknina KEMPEROL AC stosuje się na izolowanie wywinięć na pow. pionowe etc. Jako nawierzchnie daje się KEMPEROL AC tam, gdzie podłoże niekoniecznie musi być izolowane ale chronione przed ścieraniem. Do takich zalicza się np. parkingi piętrowe czy zadaszone przejścia.

KEMPEROL 022

Hydroizolacja do wnętrz pod płytki ceramiczne

Hydroizolacja KEMPEROL 022 jest wolną od rozpuszczalników płynną hydroizolacją, która na całej powierzchni zbrojona jest włókniną KEMPEROL 500. Hydroizolację KEMPEROL 022 stosuje się do mokrych pomieszczeń na ściany i posadzki o bezpośrednim lub pośrednim obciążeniu i do uszczelniania odpływów. Nadaje się zarówno do prywatnych łazienek jak i łazienek w hotelach, łaźni prysznicowych, dużych kuchni i pralni.

KEMPEROL 1K-SF

Nowa hydroizolacja: jednoskładnikowa i wolna od rozpuszczalników

KEMPEROL 1K-SF, nazwa nowej hydroizolacji która łączy w sobie specyficzne cechy dotychczasowych produktów KEMPEROL. Jednoskładniokowa hydroizolacja KEMPEROL 1K-SF bazuje na związku polimeru z silanem i już po 60-ciu minutach jest odporna na deszcz. Hydroizolacja nadaje się zarówno do obróbek detali jak balkonów czy dużych powierzchni dachów.